prawnik łódź
Czym różni się separacja małżeństwa od rozwodu?
17 czerwca 2021
soft99
Jak wydłużyć żywotność lakieru w samochodzie?
10 września 2021

Jakie dzianiny są modne w tym roku?

dresówka drapana

Dzianiny to materiały, z których dzięki różnym rodzajom splotów możemy uzyskać ubrania elastyczne lub trzymające formę, miękkie lub sztywniejsze, grube lub cieniutkie. Wybór dzianiny zależy od przeznaczenia przyszłego wyrobu, ale o ich konkretnym stylu decydować będzie również wzór lub print.

Dresówka drapana i pętelkowa wciąż na topie

Dresówka to materiał, który wciąż będzie na topie i to niezależnie od sezonu. Z dresówki robi się już nie tylko odzież sportową i mocno casualową, ale nawet tę, nadającą się na imprezy i spotkania o lekko formalnym charakterze. Rozróżnić możemy dwa podstawowe rodzaje tej dzianiny: dresówka drapana i pętelkowa. Ta pierwsza należy do dzianin rzędowych z podpiciem. Dresówka drapana na lewej stornie mięciutki meszek, który powstaje poprzez rozcinanie nitek w końcowym etapie i ich drapanie. Dzięki takiemu procesowi końcowej obróbki materiał rozciąga się w podobnym stopniu w obu kierunkach. Dresówka pętelkowa na spodniej stronie ma charakterystyczne pętelki. Dzianina również jest bardzo przyjemna w dotyku i przewiewna, ale lepiej uciąga się wzdłuż niż wszerz, a do tego tworzy charakterystyczne, surowe wywinięcia na końcach. Obie rodzaje dresówki świetnie nadają się na wyroby, które jednocześnie mają ochronić przed lekkim chłodem, a z drugiej strony być lekkie i przewiewne. Poza dresami sportowymi, to idealne rozwiązane na bluzy, sportowe sukienki, a nawet letnie płaszczyki.

Dzianiny ażurowe i siateczkowe

Dzianiny ażurowe i siateczkowe modne są przez cały rok. Powtarzalny splot tych pierwszych tworzy określony wzór na wyrobie, a siateczka jest niepowtarzalna i zupełnie przypadkowa. W zależności od użytych włókien, materiały te nadają się na sweterki, sukienki, a nawet bieliznę nocną. Obecnie najczęstszym włóknami wykorzystywanymi do produkcji dzianin ażurowych jest akryl, wełna lub bawełna.

Chambrey – dzianina z nutą elegancji

Chambrey to dzianina, która niezmiennie króluje w modzie letniej. Idealnie nadaje się na koszule czy sukienki, które mimo, że lekkie, wygodne i przewiewne, to pięknie się prezentują zarówno w wydaniach codziennych, jak i eleganckich. Materiał ten kojarzymy z wyglądem bardzo podobnym do jeansu, bo rzeczywiście włókna te najlepiej farbuje się na różne odcienie niebieskiego.