Jak leczyć przeziębienie u chorych na astmę?
10 października 2019
Jak urządzić sypialnię niemowlaka?
20 października 2019

Jak używać gumy do modelowania włosów?

Jeżeli fryzura w stylu „prosto z łóżka” to nie twoja bajka, zapewne poświęcasz swoim włosom chwilę łazience. Doskonałym pomysłem do modelowania włosów krótkich i długich jest użycie gumy do włosów. Jest to kosmetyk, dzięki któremu ułożysz włosy, dokładnie tak jak chcesz.

Guma do włosów jest kosmetykiem, który silnie utrwala fryzurę i pomaga przybrać jej ekspresyjne formy. Do wyboru mamy gumy stylizujące, usztywniające, do włosów prostych, jak i kręconych. Stylizacja za pomocą gumy jest raczej przeznaczona do włosów gęstych i grubych. Przy włosach cienkich łatwo jest uzyskać efekt przetłuszczonych włosów, chyba że są bardzo krótkie.

Oto kilka zasad, których należy przestrzegać, aby stylizacja włosów za pomocą gumy była udana.

  • Modeluj wybrane kosmyki – nie należy nakładać gumy na całe włosy tylko wcześniej wybrane, aby nie osiągnąć efektu ciężkiej fryzury.
  • Dozować oszczędnie – gumę należy nabrać w niewielkiej ilości na dłonie, lekko ją rozetrzeć i nałożyć na włosy. Duża ilość kosmetyku na włosach sprawi, że będą wyglądały jak brudne.
  • Na suche lub delikatnie wilgotne włosy – guma nadaję się do stylizowania zarówno mokrych, jak i suchych włosów.
  • Guma służy do wykańczania fryzury, więc powinniśmy ją nakładać na wymodelowane włosy.
  • Klaskanie – niektórzy fryzjerzy nakładają gumę na dłonie i klaszczą nad głową. Brzmi śmiesznie, jednak niektórzy twierdzą, że dzięki tej technice nie nałożą zbyt dużej ilości kosmetyku na włosy.

Doskonała dla mężczyzn

Guma do włosów jest kosmetykiem, po który bardzo chętnie sięgają mężczyźni. Doskonale się nadaję do szybkiej i sprawnej stylizacji fryzur. Jedynym ważnym warunkiem, aby fryzura była efektowna, jest wcześniejsze dobre cięcie. Jeśli włosy są profesjonalnie ostrzyżone, wystarczy odrobina kosmetyku, kilka ruchów dłonią i stylizacja gotowa.

Dla długich włosów

Guma do włosów może być stosowana przez posiadaczy długich włosów dla zaakcentowania fryzury, wywinięcia końcówek czy zapobiegnięcia puszeniu się włosów. Jeśli jej ciągnąca się konsystencja nie odstraszy przyszłych użytkowników, to z powodzeniem mogą z niej korzystać przez długi czas.