Jak uatrakcyjnić urodziny Twojego dziecka?
26 kwietnia 2019
Rozważając zakończenie małżeństwa
14 maja 2019

Polacy w Belgii – życie i praca

Praca w Belgii

Praca w Belgii

Belgia to jeden z tych krajów, w których Polacy najchętniej podejmują zatrudnienie. Wysokie zarobki, możliwość znalezienia pracy w wielu branżach i wysoki standard życia kuszą rodaków w różnym wieku oraz o odmiennym wykształceniu. A co może zniechęcać do emigracji do Belgii? Wysokie podatki i niezbędna znajomość przynajmniej jednego z trzech języków urzędowych.

 

Agencja pracy za granicą bardzo się przydaje w Belgii

W Belgii odnajdują się przedstawiciele bardzo różnych zawodów. Wśród mężczyzn dominują pracownicy szeroko rozumianej branży budowlanej i kierowcy. Natomiast kobietom agencja pracy za granicą oferuje między innymi opiekowanie się dziećmi lub osobami starszymi, a także sprzątanie i różne stanowiska w kuchni. Coraz szersze grono polskich imigrantów w Królestwie Belgii to pracownicy wysoko wykwalifikowani, lekarze, architekci czy inżynierowie. Aby rozpocząć wykonywanie obowiązków służbowych, należy udać się do lokalnego urzędu gminy w celu wyrobienia dokumentów. To jedna z pierwszych sytuacji, w których bardzo przydaje się znajomość konkretnego języka. W zależności od regionu Belgowie posługują się francuskim, niderlandzkim lub niemieckim. A jak w ogóle znaleźć zatrudnienie w Belgii? Wielu rodakom pomogła profesjonalna agencja pracy za granicą. Jej zaangażowanie zapewnia nie tylko dostęp do najlepszych ofert, ale przekłada się również na wsparcie w załatwianiu formalności związanych z pobytem i pozwoleniem na pracę.

 

Życie w Królestwie Belgii

Belgia to przede wszystkim kraj wielokulturowy, zwłaszcza w Brukseli można usłyszeć niemal wszystkie języki świata. W sklepach, na poczcie czy w aptece bez problemu da się porozumieć po angielsku. Nieco trudniej bywa w urzędach, ponieważ tamtejsi pracownicy czasami konsekwentnie używają swojej ojczystej mowy. W takiej sytuacji przydaje się wsparcie, jakie zapewnia agencja pracy za granicą. Niemniej jednak chcąc żyć i robić karierę w Belgii, należy możliwie szybko rozpocząć kurs wybranego języka. Najlepiej zdecydować się na ten, który dominuje w regionie zamieszkania. Belgia to kraj, w którym odnajdują się osoby żyjące w pojedynkę i rodziny z dziećmi. Jej mieszkańcy to ludzie otwarci, przyjaźni sąsiedzi z uśmiechem podchodzący do nowych twarzy.