ochraniacze do łóżeczka
Jak wybrać łóżeczko dla niemowlaka?
11 maja 2022
Jak sprzedawać skutecznie w Internecie?
Jak sprzedawać skutecznie w Internecie?
20 czerwca 2022

Jaka dachówka sprawdzi się najlepiej na dach dwuspadowy?

Jaka dachówka sprawdzi się najlepiej na dach dwuspadowy?

Dachy dwuspadowe cieszą się ogromną popularnością i nic nie wskazuje na rezygnację z tego trendu. Takie rozwiązanie zapewnia sporą oszczędność oraz uniknięcie pracochłonnych prac dekarskich. W tym przypadku dachówka prezentuje się atrakcyjnie i jednocześnie spełnia funkcję ochronną.

Dachówka – jak wybrać estetyczny i gustowny model?

Dachówka prezentuje się bardzo okazale i estetycznie pod warunkiem, że wybrany model jest wytrzymały, powstał z dobrej jakości materiału i pasuje do stylu wnętrza. Kluczowe znaczenie odgrywa kształt, kolor i tworzywo wykorzystane do produkcji. Dachówka na dach dwuspadowy powinna być dopasowana również do otoczenia. Warto sprawdzić też właściwości dostępnych modeli.

Dach dwuspadowy kojarzy nam się z nowoczesnym budownictwem i energooszczędnością. Bryła ułatwia stworzenie optymalnych parametrów energetycznych, dzięki czemu dom prezentuje się modnie, a ciepło nie ucieka do góry, co wiąże się z niskimi kosztami mieszkania. Dachówka płaska jest szczególnie polecana, gdyż podkreśla oryginalny, minimalistyczny styl budynku. Prosta forma świetnie sprawdza się do domów z niewielką ilością ozdób oraz nieruchomości powstających na planie wydłużonego prostokąta. Dachówka występuje w wielu kolorach: począwszy od szarości, przez łupek, antracyt, aż do czerni nadającej surowego charakteru.

Aktualnie widać wyraźny trend wskazujący na wybór matowych dachówek. To dobry i nieprzytłaczający wybór. Linia kalenicy stanowi jedyną ozdobę.

Dachówka holenderska płaska sprawdzi się w klasycznych, tradycyjnych domach, gdyż ma oryginalny charakter i prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Można zdecydować się na zawsze modną czerwień albo postawić na odcienie brązu czy nawet płomienne wersje. Dla osób odważnych, które pragną wyróżnić swoje domy na tle innych budynków powstały ciekawe propozycje – zielenie czy granaty. W przypadku tradycyjnej dachówki atrakcyjnym dodatkiem są lukarny nadające domom charakteru jak z dawnych pałaców. Tradycja łączy się z nowoczesnym kształtem dachu, a końcowy efekt jest zaskakujący.