prawo rodzinne łódź
Czym jest prawo rodzinne?
21 listopada 2021
ochraniacze do łóżeczka
Jak wybrać łóżeczko dla niemowlaka?
11 maja 2022

Jak dużą matę do ćwiczeń wybrać?

maty-do-cwiczen

Kompletując swoje prywatne studio treningu domowego, nie należy zapominać o wyposażeniu podłogi w odpowiednie zabezpieczenia. Wybierając matę, ma się wiele możliwości. Sprawdź, jak duże wersje będą odpowiednie do treningu w domowych warunkach.

Tworząc swój prywatny kącik do treningu w domowych warunkach, trzeba pamiętać, by zaopatrzyć się w maty do ćwiczeń, które zabezpieczą podłogę przed zniszczeniem, a także sprawią, że będzie można wykonywać pełne treningi bez obawy o swoje bezpieczeństwo. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mat w różnych wielkościach, więc nabycie odpowiedniego produktu nie jest trudne. Trzeba jednak wiedzieć, na jaki rodzaj maty się zdecydować, a także dobrać jej wielkość w zależności od przeznaczenia.

Maty do ćwiczeń – czy trzeba wykładać całą podłogę?

Kupując maty do ćwiczeń, można przyjąć dwie strategie. Jedną z nich jest wyłożenie podłogi w całym pomieszczeniu specjalnymi matami dedykowanymi do salek fitness i siłowni. Takie maty zazwyczaj są dostępne w wersje puzzli, które łączy się ze sobą na zakładkę. Dzięki temu dobrze się ze sobą trzymają, a pomiędzy puzzlami nie pojawiają się szpary. W ten sposób można wyłożyć całe pomieszczenie lub jego część. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcąc zabezpieczyć stosunkowo dużą przestrzeń rzędu kilku lub kilkunastu metrów kwadratowych. Tego typu maty są też dość grube, gdyż zazwyczaj mają nawet jeden centymetr grubości, co sprawia, że świetnie zabezpieczają podłoże. Można jednak skorzystać z alternatywnego rozwiązania.

Małe maty do salek treningowych

W warunkach domowych nie zawsze warto zabezpieczać całą podłogę, zwłaszcza że jeśli jest to wykorzystywane w innych celach pomieszczenie, nie dla każdego będzie to wyglądać estetycznie. W takiej sytuacji można nabyć małe maty do ćwiczeń, które są dostępne w różnych wariantach. Są to między innymi grube maty rozkładane dedykowane do ćwiczeń ze sporym obciążeniem. Są tak wykonane, by skutecznie zabezpieczać podłoże niedopuszczając do zniszczenia podłogi. Można je też wykorzystać jako zabezpieczenie pod ciężki sprzęt, taki jak orbitreki, rowerki treningowe, czy bieżnie. Dodatkowo można nabyć cieńsze maty nadające się do zwykłych ćwiczeń, które zwiększą komfort treningu, sprawiając że nie trzeba ćwiczyć na twardej nawierzchni. Takie maty są stosunkowo cienkie i bardzo łatwo je zwinąć oraz schować na niewielkiej przestrzeni.