Jak wygląda łazienka bez dodatków?
6 maja 2020
Czym wyróżniają się dzianiny na tle innych tkanin?
10 lipca 2020

Czy prześcieradła z gumką są lepsze?

Łóżko stanowi najważniejszy element sypialni. Prezentuje się pięknie, przede wszystkim w sytuacji, kiedy zdobią go różnokolorowe poduszeczki, narzuty oraz inne dodatki, które sprawiają, że każdego wieczoru człowiek nie może się doczekać, aby wejść do łóżka oraz zrelaksować się.

Prześcieradła z gumką – czym się charakteryzują?

Prześcieradła z gumką powinny zostać wybrane przede wszystkim przez osoby, które dużo „wędrują” w trakcie nocy, a więc śpią raczej niespokojnie, wiercą się oraz przemieszczają. Takie osoby, zdecydowanie powinny sięgnąć po ten model, gdyż jest on bardzo praktyczny. Prześcieradła przylegają znakomicie do powierzchni materaca, dzięki czemu nie zsuwają się oraz nie zwijają w trakcie snu. Przy ich pomocy materac także zostaje lepiej chroniony niż w przypadku modeli, które gumki nie posiadają. Kiedy gumka została bardzo dobrze wszyta wyglądają one elegancko oraz prezentują się tak samo dobrze jak prześcieradła, które gumki nie posiadają.

Rozmiary prześcieradeł z gumką muszą być takie same jak gabaryty materaca. Kiedy mamy do czynienia ze zbyt małym prześcieradłem będzie się on zsuwać . W przypadku sięgnięcia po model zbyt duży, można doczekać się fałd, które nie prezentują się ładnie i wymagają bezustannego poprawiania, co może wywołać sporą irytację.

W trakcie zakupu prześcieradła należy wziąć pod uwagę szerokość zakładki na materac, której wielkość wynosi od 15 do nawet 30 cm. Oczywiście należy przede wszystkim zmierzyć jakich wymiarów jest materac, który trzeba będzie ubrać w prześcieradło i w oparciu o niego wybrać właściwy model. W sytuacji, kiedy nabyty produkt cały czas nie przylega idealnie do materaca można posilić się sprawdzonym sposobem, a mianowicie skrócić gumkę, która została wcześniej wszyta. Nie należy pod żadnym pozorem sięgać po za małe prześcieradła, gdyż w takich przypadkach istnieje spora szansa na pęknięcie gumki, co przełoży się na utratę pieniędzy oraz konieczność nabycia nowego modelu.

Czy lepiej wybrać prześcieradła z gumką czy bez?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie zadane powyżej, gdyż oba rodzaje sprawdzają się znakomicie, kiedy są dobrze dobrane do materaca. Dobrej jakości model zapewnia pożądany wypoczynek oraz komfort w trakcie snu, co jest potrzebne każdemu z nas bez względu na wiek czy wykonywany zawód. Można skorzystać z różnych materiałów, ale największą popularnością cieszy się jersey, który jest delikatny oraz lekki. Kiedy sięgnie się po Frotte daje on uczucie otulenia oraz odprężenia. Dostępne są również modele wykonane z bawełny, które także są przyjemne w dotyku. Niewątpliwą zaletą prześcieradła z gumką jest to, że nie roluje się, w związku z czym nie trzeba go regularnie poprawiać. Oszczędność czasu o poranku przyda się przede wszystkim osobom, które zaczynają wcześnie pracę, albo mają wiele obowiązków rano, jak chociażby przygotowanie dzieci do szkoły, a jednocześnie zależy im na schludnym wyglądzie sypialni oraz łóżka. Tylko i wyłącznie w związku z tą cechą większość osób decyduje się na tego typu prześcieradło, jednakże nie jest ono wolne od wad. Największy problem jest w prasowaniu oraz składaniu. Oczywiście istnieją specjalne techniki, które pomagają utrzymać je bez zagnieceń, ale są one skomplikowane i większość ludzi poddaje się w trakcie ich nauki. W przypadku prześcieradła bez gumki problemy tego typu nie istnieją. Łatwo się je prasuje, nie ma problemów w ich składaniu, a w szafie zajmują naprawdę mało miejsca. Kiedy wziąć pod uwagę cechy obu modeli należy odpowiedzieć sobie na pytanie na czym zależy nam bardziej. Czy zachowanie schludnego wyglądu szafy jest ważniejsze czy może ładnie wyglądające łóżko, któremu nie trzeba poświęcać zbyt wiele uwagi o poranku. Kiedy uzyskamy odpowiedź na to pytanie możemy bez większych oporów udać się do sklepu oraz nabyć odpowiedni model, który wykonany z dobrej jakości materiału będzie służył przez długie lata.