Poduszki z gryką — hit czy kit?
Poduszki z gryką — hit czy kit?
15 lipca 2022
Pomysł na 40. urodziny -jak zorganizować czterdziestkę?
Pomysł na 40. urodziny -jak zorganizować czterdziestkę?
9 września 2022

Smoczek kauczukowy czy silikonowy?

Smoczek kauczukowy czy silikonowy?

Wybór smoczka to jedno z ważniejszych zadań dla rodziców opiekunów. Zawsze musimy się koncentrować oczywiście na produktach, których jakość jest bardzo dokładnie sprawdzona. Trzeba też oczywiście zdecydować, czy wybieramy smoczek silikonowy, czy też kauczukowy.

Co przemawia za wyborem konkretnego smoczka?

Na pewno zawsze podczas takich zakupów będziemy rozważać wszystkie argumenty, które będą przemawiały za konkretnymi artykułami. Trzeba poznać zalety i wady no i oczywiście powinniśmy tutaj czytać wiele rozmaitych opinii, które będą udostępnione w internecie. Jest cała masa najróżniejszych rekomendacji i zestawień i bardzo szybko możemy poznać najróżniejsze opinie bardzo różnych specjalistów. Poza tym należy także sugerować się opiniami i rekomendacjami samych rodziców. Jeżeli więc zdecydujemy się na zakup pierwszego smoczka dla malucha, to bez względu na to, czy chodzi o smoczek do butelki albo uspokajający, będziemy mogli znaleźć w sklepach bardzo różne modele. Szybko też się zorientujemy, że gumka smoczka może mieć kolor żółty albo przezroczysty. To jest to właśnie najważniejsze rozróżnienie, bo będzie świadczyć o tym, że wykonane będą te akcesoria z różnych surowców. Chodzi, więc o lateks lub kauczuk, czy też silikon.

Smoczek Bibs zawsze rekomendowany przez specjalistów?

Najważniejsze jest to, abyśmy właśnie słuchali osób, które są bardziej doświadczone w tym temacie i wiedzą po prostu, z których produktów warto korzystać. Najlepiej słuchać fachowców, którzy działają w tej branży i doskonale wiedzą jak wygląda proces produkcyjny oraz które materiały będą najbardziej praktyczne i bezpieczne dla dzieci. Dobrym rozwiązaniem będzie smoczek Bibs, a firma ta zapewnia klientom produkty kauczukowe. Inaczej takie smoczki będą nazywane lateksowymi. W końcu lateks to będzie mieszanina kauczuku naturalnego, a także minerałów i wody. Dodaje się także w procesie produkcyjnym cukry i białka żywicy. Głównym składnikiem jest tutaj mleczko lateksowe. Do produkcji wykorzystuje się kilkuletnie drzewa i krzewy kauczukoidalne, czyli na przykład drzewa hevea. Zwolennicy kauczuku, jeżeli chodzi o zalety, zwracają uwagę tu na elastyczność oraz miękkość tego materiału. W efekcie smoczek Bibs bardziej będzie przypominać po prostu pierś mamy. No a przecież o to chodzi, aby maluchowi zagwarantować jak najbardziej optymalne wrażenia i komfort. Jest to na pewno bardzo dobre rozwiązanie w przypadku wcześniaków, a także dzieci, u których występuje niskie napięcie mięśniowe. Maluchy takie nie mają po prostu siły ssać, a ssanie smoczka kauczukowego nie będzie wymagać zbyt dużego wysiłku.

Czy smoczki silikonowe też są dobre?

Nie brakuje też oczywiście amatorów smoczków silikonowych. Jest to, jak wiadomo tworzywo syntetyczne, które będzie się składać z makrocząsteczek atomów tlenu i krzemu. A to połączenie właśnie gwarantuje bardzo dużą wytrzymałość i trwałość. Dużą zaletą jest tu na pewno bezbarwność oraz brak zapachu i smaku. Smoczki takie nie będą, więc wywoływać u dziecka żadnych alergii. Poza tym silikon jest twardszy niż lateks i będzie bardziej motywować malucha do aktywnego ssania. Oczywiście siłą rzeczy silikonowy smoczek i jego ssanie będzie bardziej aktywizować dziecko, bo będzie musiało wykazać więcej wysiłku. W konsekwencji będzie ćwiczyć mięśnie jamy ustnej. Poza tym większy wysiłek, który dziecko wkłada w ssanie, stymuluje jednocześnie aparat mowy. Dodatkowo smoczki takie są bardzo odporne nawet na bardzo intensywną eksploatację. Wytrzymują sterylizację i wyparzanie. Łatwo też je utrzymać w czystości. Nawet po długim czasie użytkowania będą miały gładką powierzchnię.