Smoczek kauczukowy czy silikonowy?
Smoczek kauczukowy czy silikonowy?
4 września 2022
Jak wygląda proces produkcji wina od zbioru winogron do butelkowania
Jak wygląda proces produkcji wina: od zbioru winogron do butelkowania
11 marca 2023

Pomysł na 40. urodziny -jak zorganizować czterdziestkę?

Pomysł na 40. urodziny -jak zorganizować czterdziestkę?

Na pewno każdy z nas pamięta, z jaką ekscytacją czekał jako dziecko na ten wyjątkowy dzień. Warto odnaleźć w sobie dziecko niezależnie od wieku i znów poczuć tę radość z nadchodzących urodzin. Podpowiemy, jak zorganizować przyjęcie i cieszyć się swoim świętem bez zbędnego stresu.

Gdzie zorganizować przyjęcie urodzinowe?

Miejsce planowanej imprezy warto uzależnić od jej formy. Należy więc w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie napytanie czy ma być to eleganckie przyjęcie w stylu wieczornego koktajlu, czy raczej luźna impreza przy ognisku ze szwedzkim stołem. Jeśli planujemy dodatkowe rozrywki dla naszych gości ich formę również, trzeba dostosować do całokształtu przedsięwzięcia. Coraz popularniejsze jest organizowanie przyjęć urodzinowych w strzelnicach czy salonach gier VR. Ciekawym dodatkiem mogą okazać się też gokarty czy escape room, a jeśli marzysz o spędzeniu czasu z przyjaciółmi z dala od zgiełku miasta, zaproś ich do domku na odludziu. Bez względu na to gdzie postanowisz spędzić ten czas, dobrze jest mieć plan B. W razie zabawy w plenerze należy dostosować do ewentualnej zmiany planów przygotowane posiłki, a w tym może okazać się pomocny gotowy catering na urodziny.

Catering na urodziny – czyli goście muszą coś jeść

Organizacja przyjęcia urodzinowego często okazuje się wymagającym i stresującym zadaniem. W ogólnym zamieszaniu często nie mamy już głowy do gotowania, warto wtedy postawić na sprawdzony catering na urodziny. Zakres usług oferowany przez firmy możemy całkowicie dopasować do własnych potrzeb, od wyboru określonej diety, poprzez konkretne dania i ich ilość, aż do dopasowania menu do charakteru naszej imprezy. Przy wyborze odpowiedniej firmy oferującej catering na urodziny warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale też jakoś przygotowanych posiłków oraz opinię innych klientów. Niekiedy poza ofertą gastronomiczną możemy też skorzystać z usługi obsługi kelnerskiej naszych gości, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się, że ktoś nie zostanie odpowiednio zaopiekowany. Można usłyszeć głosy, że to przesada, ale kiedy mamy się rozpieszczać, jak właśnie nie na czterdzieste urodziny.

Liczy się towarzystwo

W tym wieku zapewne każdy z nas zgromadził już pokaźne grono znajomych i wszyscy znacie się jak przysłowiowe łyse konie. Mimo to warto pamiętać o przygotowaniu listy gości
i poinformowaniu zaproszonych o formie imprezy – w końcu inny stój wybieramy na girlla,
a inny do eleganckiej restauracji. Miłym gestem będzie też dopytanie o preferencje kulinarne
i dopasowanie jadłospisu tak, aby każdy jeszcze długo wspominał wybrany catering na urodziny.