3 pomysły co założyć na imprezę komunijną
18 marca 2020
Czy mężczyźni odpowiednio dbają o zdrowie?
1 kwietnia 2020

Kredyty w Niemczech – czy każdy może je dostać?

Zaciąganie kredytów i mniejszych pożyczek to codzienność. Często brakuje nam gotówki na remont mieszkania lub zakup nowego lokum. Sporo osób pożycza gotówkę, kupując samochód, czy wyprawiając wesele swoich dzieci. Niezależnie od tego, czy jest się w Polsce czy za granicą, szybkie podreperowanie budżetu to nierzadko konieczność.

Kredyty w Niemczech – jakie wymagania musisz spełnić, aby dostać gotówkę?

Kredyty w Niemczech można zaciągać bez większych przeszkód. Aby jednak tak się stało, trzeba spełniać kilka podstawowych warunków. Pierwszym z nich jest zameldowanie w Niemczech a drugim zatrudnienie, najlepiej na umowę o pracę. Oczywiście umowy o dzieło czy tzw. zleceniówki nie stanowią przeszkody w staraniu się o pożyczkę, ale nie dają pierwszeństwa w kolejce. Podobnie jest z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Wiadomo, że większe szanse na kredyty w Niemczech mają osoby, które pracują „na swoim” długo, a ich firma cieszy się uznaniem na rynku. Bardzo często na forach tematycznych pojawiają się pytania o czas realizacji kredytu. Jeśli tylko zostaną spełnione wszystkie warunki, pieniądze mogą trafić na konto za kilka dni od złożenia wniosku.

Nie musisz iść do banku, aby złożyć wniosek o kredyt!

Kredyty w Niemczech realizowane są także przez Internet. Zanim jednak wybierzemy konkretną instytucję finansową (bank czy firmę pożyczkową) należy zrobić dobry research rynku. Priorytetowo konieczne jest porównanie ofert i wybranie tej najbardziej opłacalnej. Trzeba też wiedzieć, że biorąc kredyty przez Internet, często można uzyskać lepsze warunki w ofercie. Odchodzą też koszty związane z doradztwem finansowym, bo zastępują je świetnie porównywarki cen dostępne w Sieci. Co więcej, zyskuje się sporo czasu, bo bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach można złożyć wniosek. Warto też wysłać pytanie do instytucji pożyczkowej. Bank odpowiada klientowi po sprawdzeniu w rejestrze SCHUFA zdolności kredytowej swojego potencjalnego klienta.

Czym jest niemieckie SCHUFA? Kredyty w Niemczech ściśle powiązane są z tym rejestrem!

Niemieckie SCHUFA (Stowarzyszenie ochronne do spraw ochrony kredytowej) to odpowiednik polskiego BIK-u. Cóż, każdy przedsiębiorca i szanująca się instytucja chce mieć pewność co do wiarygodności swoich klientów. Za pomocą tego rejestru bank sprawdza zdolność kredytową, tj. wypłacalność, zawierane wcześniej umowy o kredyt oraz dane dotyczące współczynnika bankructwa. Oczywiście nie tylko bank, ale każdy, kto chce sprawdzić swoją wypłacalność bądź klienta, z którym zawiera umowę, może to zrobić. Dzięki takiej możliwości szybko i bez zbędnych formalności można zweryfikować zdolność kredytową i przyśpieszyć proces transakcji. Niestety jest to usługa płatna, a ceny są różnicowane zależnie od zakresu usług, branży itd.

Jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia umowy online o kredyt w Niemczech?

Do złożenia wniosku o kredyt w Niemczech potrzebny jest na pewno dokument tożsamości, dowód osobisty lub paszport. Czasami bank sprawdza dane osobowe klienta online poprzez WebID. Osoby, które mają własne firmy, muszą dostarczyć również ostatni dokument rozliczenia podatkowego. To by było na tyle. Nie ma potrzeby drobiazgowej weryfikacji klienta, jeśli pobiera pożyczkę przez Internet. Tylko wtedy, gdy kredyt udzielany jest na większą sumę, formalności dopełnia się oczywiście w banku.

Kredyt w Niemczech można więc brać bez problemu. Jeśli ktoś potrzebuje niewielkiej sumy, sytuacja jest jeszcze prostsza. Drobne pożyczki są przeznaczone też dla tych, którzy nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej.