Aloes: jak dbać o niego przez cały rok, zaczynając od wiosny
7 maja 2023
Ograniczaj odpadki i nawoź swoje rośliny – Domowe kompostowanie dla początkujących ogrodników
11 lipca 2023

Nowe trendy w projektowaniu dachów, czyli estetyczne rozwiązania dla nowoczesnych budynków

Wybór dachu nowej nieruchomości mieszkalnej lub wczas, gdy remontujemy nasz stary dom, to bardzo ważna decyzja. Pokrycie dachowe będzie chronić przed czynnikami klimatycznymi, ale będzie zapewniać także izolację termiczną. Trzeba wybrać takie pokrycie, które będzie trwałe i łatwe w montażu.

W jaki sposób obecnie projektuje się dachy?

Obecne trendy, jeżeli chodzi o projektowanie dachów, czy też szerzej mówiąc, całych nieruchomości mieszkalnych, będą na pewno zróżnicowane. Znamienne jest to, że przede wszystkim zwraca się uwagę na praktyczność, choć też dla konsumentów niezwykle ważna jest estetyka. Na pewno najchętniej wybierane są projekty, które przewidują dachy spadziste. Poza tym bardzo interesującym rozwiązaniem są tak zwane dachy zielone. Są one po prostu pokryte żywą roślinnością. Gwarantują, jak się okazuje poprawę izolacji termicznej no i przepięknie wyglądają. Poza tym na popularności zyskują także dachy płaskie. Zapewniają minimalistyczny wygląd, a poza tym wykorzystywane są także do instalacji paneli słonecznych. Chętnie też inwestuje się w dachy wielospadowe, które mogą naprawdę dodać uroku całej nieruchomości. Szczególnie będą miały szerokie zastosowanie w stylach bardzo tradycyjnych, a więc także wiejskich. Tym sposobem można zyskać rzeczywiście klasyczną estetykę.

Czy obecnie chętnie stosuje się blachy na dach?

Tak samo też zróżnicowane będą preferencje, jeżeli chodzi o materiały wykorzystywane w przypadku pokryć dachowych. Trendem, który jest powszechnie zauważany, jest powracanie do wykorzystywania naturalnych materiałów takich na przykład jak kamień albo drewno, czy też płytki ceramiczne. Wówczas dach może zyskać unikalny design, który widoczny będzie już z daleka. Nie mniejszą popularnością będą się cieszyły także blachy na dach, które wciąż są rozwiązaniem bardzo optymalnym. Są estetyczne, a jednocześnie będą bardzo praktyczne i gwarantują bardzo długą eksploatację.

Jakie rodzaje blachy stosuje się na dachach?

Sama decyzja, że zastosujemy blachy na dach to jeszcze jednak nie wszystko. Pod tym linkiem https://phd.pl/blachy-na-dachy/ znajdziesz sporo informacji na temat blachy na dach. Trzeba się zdecydować na konkretny typ pokrycia blaszanego. Dostępna jest na przykład blacha trapezowa, która uważana jest za wielofunkcyjną. Nadaje się do minimalistycznych budynków o prostych bryłach. Można też zastosować panele dachowe na rąbek stojący. Mają prostą formę i równie chętnie będą wykorzystywane w architekturze minimalistycznej. Pasują także do dawnego budownictwa. Poza tym wciąż na topie są bardzo praktyczne blachodachówki. Mogą mieć płaski albo falisty kształt. Są modne i eleganckie i bardzo łatwe w montażu.