Jak sprzedawać skutecznie w Internecie?
Jak sprzedawać skutecznie w Internecie?
20 czerwca 2022
Poduszki z gryką — hit czy kit?
Poduszki z gryką — hit czy kit?
15 lipca 2022

Jak wygląda środek kampera?

Jak wygląda środek kampera

Osoby, które nigdy wcześniej nie podróżowały kamperem nie do końca wiedza, jak wygląda pojazd oraz przyczepa, jakie elementy są niezbędne, co może okazać się bardzo przydatne, a czego nie powinno tam być. Okno dachowe do kampera zapewnia dodatkowe wrażenia, ale jednocześnie stwarza pewne niebezpieczeństwo.

Kamper w środku – jakie elementy można tam znaleźć?

Kampery znacząco różnią się między sobą, dlatego trzeba wiedzieć, co występuje w środku, a jakie części nie są wymagane. Strefa kierowcy określana również jako szoferka w większości pojazdów wygląda tak samo. Największą różnicą jest strefa mieszkalna, którą można zaaranżować na kilka sposobów. Najczęściej spotyka się półzintegrowane kampery.

Po wejściu do pojazdu pojawia się część jadalna składająca się z kanapy, stołu oraz foteli z szoferki. Okno dachowe do kampera może znajdywać się w tej części, ale nie ma takiego obowiązku. Z prawej strony umieszcza się aneks kuchenny wyposażony w szafki przeznaczone do przechowywania żywności, zastawę stołową, zlew oraz palniki gazowe. Ważne jest oświetlenie i gniazdko, do którego można podłączyć czajnik czy toster. W kuchni musi znaleźć się również lodówka, aby przechowywać produkty wymagające niskiej temperatury.

Z kolei w tylnej części kampera występuje toaleta, na którą składa się ubikacja, umywalka oraz szafka z lustrem. Bardziej zaawansowane pojazdy mają kabinę prysznicową, co zdecydowanie ułatwia dbanie o higienę w trakcie wyjazdu wakacyjnego. Obok niewielkiej, ale dobrze zorganizowanej łazienki znajduje się miejsce przeznaczone do spania. W kamperze mogą występować łóżka piętrowe, łóżka podwójne albo poprzeczne. Okno dachowe do kampera znajdujące się w części sypialnej gwarantuje piękne widoki przed pójściem spać.

Co znajduje się na zewnątrz kampera?

Nad wejściem do kampera można zamontować markizę. To doskonały dodatek dla osób podróżujących latem, kiedy osłonięcie się od intensywnych promieni słonecznych jest szczególnie ważne. W tylnej części występuje miejsce przeznaczone do przechowywania wszystkich potrzebnych akcesoriów, a w tym krzeseł, leżaków, rozkładanego stolika, wędek i innych rzeczy. W tym miejscu występuje również bagażnik do przewożenia rowerów, czujniki parkowania, a w bardziej zaawansowanych pojazdach także kamera cofania. Dobrze wyposażony kamper wygląda jak niewielkie, wygodne mieszkanie.