Opublikowany w Porady

Jak wybrać najlepsze buty dla dziecka?

Doskonale wiemy, jak ciężkie może być dobranie odpowiednich butów dla dzieci. Nie chodzi tylko o to, czy są wygodne ale także np. o kolor. Nie wszystkie dziewczynki kochają różowy, tak samo jak nie każde dziecko lubi sandałki. Mamy dla was jednak kilka wskazówek, jakie buty mogą się okazać tymi idealnymi dla Twojego małego mężczyzny.

Odpowiedni styl/rodzaj obuwia dziecięcego

Dla dziecka, które dopiero co zaczęło chodzić bardzo istotne są wygodne buty. Warto więc zwrócić uwagę przede wszystkim na podeszwy, które powinny być elastyczne. Elastyczna podeszwa gwarantuje „mobilność” całej stopy oraz przede wszystkim palców. Kiedy dziecko jest jeszcze tak małe nie zwraca uwagi na wygląd obuwia możesz więc spokojnie patrzeć wyłącznie na ich fason, komfort noszenia oraz własne upodobania.

Funkcja/Cel

Wielofunkcyjne buty? Niestety coś takiego nie istnieje. Tym bardziej w przypadku dzieci. Są jednak buty, które można wykorzystać na wiele okazji. Nie bez znaczenia jest ich kolor – wybieraj więc kolory naturalne, niezbyt krzykliwe. Zamknięty nos sprawi, że Twoje dziecko będzie się mogło swobodnie poruszać po każdej powierzchni, bez większych obaw, że uszkodzi sobie palce. W przypadku sandałów warto zwrócić uwagę na to, żeby stabilnie się trzymały na stopie i miały stabilną podeszwę.

Komfort noszenia

Jeśli chodzi o utrzymanie stopy dziecka w zdrowiu i zapewnienie mu odpowiedniego komfortu chodzenia, poszukaj tych ważnych rzeczy:

  1. Antypoślizgowa elastyczna podeszwa, która wygnie się pod stopą dziecka i pozwoli na naturalny ruch.
  2. Oddychające materiały, takie jak wysokiej jakości skóra naturalna, płótno lub siatka (anty-smród).

 

Styl obuwia dziecięcego

Na początku styl butów dla naszego dziecka nie ma większego znaczenia. Możemy więc spokojnie stawiać na buty, które nam odpowiadają wzorem, kolorem czy zdobieniami. Dopiero z wiekiem nasze dziecko wyrabia sobie gust i może nagle stwierdzić, że nie założy balerinek z cekinami albo w kolorze czerwonym.

 

Pamiętaj, że mimo wszystko najważniejsza jest wygoda, zwłaszcza w przypadku małych dzieci, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki.