Opublikowany w Porady

Najistotniejsza rzecz w kuchni

W kuchni umiemy znaleźć mnóstwo różnych urządzeń. Najistotniejszym jest jednak piekarnik. Jeszcze parę lat temu, zasadniczą funkcją piecyka było pieczenie. Dzisiejsze urządzenia, oprócz samego opiekania proponują swoim posiadaczom sporo dodatkowych funkcji. Niemniej nie one są najistotniejsze. Pierwszym zapytaniem, przed którym staje każdy z nas jest to, jaki typ piecyka potrzebujemy. Do wyboru posiadamy urządzenia elektryczne, jak i klasyczne piecyki gazowe. Ponadto ważne także jest to, czy ma być to urządzenie wolnostojące, bądź przeznaczone do zabudowy.

Czym kierować się przy wyborze piekarnika

Coraz częściej do swoich kuchni upatrujemy piekarniki elektryczne. Działa na to głównie wyższe bezpieczeństwo takich urządzeń. Przy piecach gazowych, trzeba ciągle pamiętać, że gaz może być bardzo niebezpieczny. Przez przypadek potrafimy przekręcić nie to pokrętło i w komorze rozpocznie się gromadzić gaz. Wystarczy tylko mała iskierka, by doszło do nieszczęścia. Przy piekarnikach elektrycznych nie jesteśmy narażeni na takie ryzyko. Decydując się na zakup piecyka elektryczne, kierujmy baczność także na jego grupę energetyczną. Im wyższa klasa, tym mniejsze zużycie prądu. Dzisiaj rzadko kiedy potrafimy się zetknąć z sprzętem poniżej kategorii B. Prócz tego kluczowa jest sama kubatura wyłonionego przez nas urządzenia, a też ilość grzałek oraz obecność termo obiegu. Warto ażeby piekarnik posiadał minimum 2 grzałki. Dzięki temu, można odpowiednio zarządzać temperaturą wewnątrz piecyka.

Przede wszystkim komfort

Kierujmy też koncentrację na to, ażeby eksploatacja urządzenia była wygodna. W starych piecach wykorzystywano szyny drabinkowe. To wyjście było mało komfortowe również bezpieczne. Dlatego też, już od dłuższego czasu w piecach używa się prowadnice teleskopowe. Widoczne są dodatkowo warianty zaopatrzone już w wózek pieca, jaki robi, że blacha toczy się sama po otwarciu klapy. Należałoby ponadto obejrzeć, które ponadplanowe funkcję oferuje obrany przez nas wariant. Nie jest to najznaczniejszy element, niemniej to właśnie te szczegóły mogą zdecydować, na doborze określonego piecyka.