Opublikowany w Porady, Zdrowie

Kłopot nadmiernego pocenia się

Temat nadpotliwości dotyczy wielu jednostek. Przypadłość ta robi, iż bez względu na występującą porę roku, bądź także temperaturę zaczynamy zalewać się potem. Wilgotne plamy pod pachami, nie wyglądają najlepiej. Też stale mokre ręce powodują, że zatracamy pewność siebie. By pozbyć się tego wstydliwego kłopotu, decydujemy się na skorzystanie z różnorodnych metod, które zapewniają większy lub mniejszy wynik.

Wyselekcjonuj metodę dla siebie

Większość jednostek, ażeby zaradzić sobie z potem korzysta z antyperspirantów i często gwarantuje to upragniony skutek. Niestety, u osób cierpiących na nadmierne pocenie się, tego gatunku rozwiązanie nie sprawdza się. W takim przypadku reklamuje się skorzystanie z właściwych środków, które są przeznaczone do walki z nadmierną potliwością. W aptece potrafimy odnaleźć różnorodne preparaty. Jednakże to czy będą przydatne, czy też nie, w sporej mierze zależy tylko od naszego organizmu. Specyfik, który u jednej osoby pomoże w 100 procentach, u kogoś drugiego może nie dać żadnych efektów. Dużo postaci decyduje się również na dobranie optymalnej diety. By zmniejszyć potliwość powinniśmy zrezygnować albo przynamniej obniżyć ilość pochłanianych ostrych przypraw również straw. Należałoby również rozpatrzyć ograniczenie popijania ciepłych trunków, zwłaszcza kawy. Podobnie jak w przypadku farmaceutyków, pozyskane efekty potrafią być różnorodne w wypadku każdej postaci.

Powiedz nie potowi

Gdy ani farmaceutyki, ani naturalne metody nie przyniosły zamyślonego skutku, jest jeszcze jedna możliwość. Jeszcze więcej jednostek cierpiących na nadpotliwość poddaje się zabiegowi użytkującemu toksynę botulinową, tzw. botox. Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny w miejsce występowania chorobliwego pocenia się. W ten sposób są zatkane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co powoduje przerwanie wytwarzania się potu przez czas od sześciu miesięcy do roku. Można również zdecydować na leczenie Thermi Dry, którego zamiarem jest totalne zablokowanie gruczołów potowych, poprzez ogrzanie ich w sposób kontrolowany. Podobnie jak w minionym przypadku, hamujemy w ten sposób liczbę wydzielanego potu. Jednak tutaj otrzymany efekt jest na stałe, bez periodycznego powtarzania zabiegu.