Opublikowany w Uncategorized

Katowice – miasto, które warto zobaczyć

Jeżeli dotrzesz na Śląsk, to warto odwiedzić Katowice. To jedno spośród najfajniejszych miejsc na Śląsku, gdzie poznasz nie wyłącznie przeszłość regionu. Będziesz miał także możliwości, by odkryć zachwycający klimat tego miasta, a ponadto zwiedzić sporo interesujących miejsc. Zweryfikuj, czemu Katowice gromadzą tak dużo postaci.

Katowice, ikona Śląska

Katowice to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Śląsku. Wbrew przekonanim, zupełnie nie są tak ciemne, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku odkryjemy parki bądź skwery. Miasto jest zasobne w mnóstwo miejsc o wartościach przestarzałych. Wzorem może być strażnica spadochronowa postawiona w Parku Kościuszki, albo również Pomnik Powstańców, który ma miano największego oraz najcięższego pomnika w Polsce. Prócz niezwykłych zabytków, w Katowicach należy też obejrzeć ikonę miasta, czyli katowicki spodek. To nie wszystko. W miasteczku dodatkowo spotkamy się z pełną ofertą kulturalną. Na występ możemy udać się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w sercu Katowic. Uwagę zwracają jeszcze takie miejsca, jak Teatr Korez czy Kinoteatr Rialto. Jednym z kluczowych elementów eskapady, winna być wizyta w starym miasteczku. Znajdziemy tam budynek Urzędu Marszałkowskiego. To jeden z najbogatszych obiektów administracyjnych, które potrafimy wynaleźć w Polsce. W budynku jest sala sejmu śląskiego, która była pierwowzorem dla rezydencji Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie wyłącznie teatry, urzędy dodatkowo zabytki. W mieście robionych jest dużo festiwali, na przykład OFF Festiwal. Rozprawiając o festiwalach, należałoby również zwrócić uwagę na koncerty, jakie są robione w miasteczku. Na Katowickiej arenie muzycznej były takie zespoły jak Pink Floyd czy Rammstein, a ponadto sporo innych renomowanych osobistości oraz formacji muzycznych.

Poznaj Katowice

Przewadze osób, Śląsk kojarzy się z bezbarwnością, kopalniami lub hutami. Dopiero będąc na miejscu możemy odkryć, jak niewiele wspólnego z rzeczywistością ma często panujący domysł. Najciekawszym tego przykładem są Katowice. To prężnie rozwijająca się metropolia, w której znajdziemy interesujące miejsca do zobaczenia i nie tylko.
Wybierasz się do Katowic bez samochodu? Sprawdź, z usług jakich taksówek warto skorzystać – http://www.katowice-taxi.pl/