Opublikowany w Uncategorized

Jedno spośród barwniejszych miast Śląska

Śląsk to nie jedynie Katowice. W obszarze odszukamy wiele atrakcyjnych miejsc, które będą potrafiły nas zafascynować swoim wyglądem oraz historią. Ostatnimi czasy, coraz częściej turyści decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina umieszczona w centrum aglomeracji Śląskiej. Jeśli ubóstwiacie odkrywać oryginalne miejsca, mające niespotykaną nigdzie indziej atmosferę, powinniście odwiedzić Bytom.

Poznaj Bytom

Przemierzając ulice Bytomia możemy dopatrzyć zatrzęsienie styli architektonicznych. Głównie w centrum miasta. Spotyka się tam zabytkowy zieleniec miejski, do jakiego możemy udać się na spacer. W wyjątkowo niedalekiej odległości położony jest obiekt Urzędu Miejskiego, który został wzniesiony w stanie międzywojennym. W tym samym czasie powstała ponadto pływalnia publiczna, leżąca nieopodal urzędu. W okolicy znajdują się urocze przedwojenne wille. Idealnie przedstawiają przeróżną historię miasteczka. Bytom jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Został utworzony 3 lata wcześniej niż Kraków, ale pierwsze udokumentowane doniesienia o osadzie są z 1105 roku. W sercu miasta znajdziemy mnóstwo historycznych obiektów, lecz na naszą uwagę zasługuję jeszcze inne miejsca Bytomia. Na jego przedmieściach usadowiony jest zespół sportowy, na który składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa i sauna. W miasteczku spotkamy się z ogromną ofertą kulturalną. Możemy udać się na spektakl do Opery Śląskiej, jaka ma swoją siedzibę w sercu miasteczka. Jeśli wśród nas są zwolennicy sztuki nowoczesnej, to powinni oni przejść się w kierunku dawnych regionów pokopalnianych blisko centrum miasteczka. Odkryją tam Teatr Rozbark, którego siedzibą są historyczne budynki cechowni dodatkowo administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy doceniają nocne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania lokal muzyczny razem z kręgielnią. Na miejskim placu zlokalizujemy niemało spokojnych miejsc, w których możemy sympatycznie spędzić wolny czas.

Miasto wspaniałe duchem

Nie zastanawiaj się i już teraz wybierz się na wycieczkę do Bytomia. Dla postaci aktywnych fizycznie, czynne są budynki sportowe. Jeśli wolisz spokojnie spędzać czas, potrafisz udać do jedynej z wielu restauracji dodatkowo barów, jakie znajdują się w centrum miasteczka. Dzięki różnorodnej ofercie rozrywek, na pewno odnajdziesz tutaj coś dla siebie.