Opublikowany w Zdrowie

Koniec z chrapaniem

Chrapanie jest trudne, nie tylko dla samego charczącego, lecz dodatkowo dla osób obok. U osoby chorującej na tę niedogodność potrafi występować m.in. osłabienie w ciągu dnia, czy problem z uwagą. Nie zapomnijmy, że na charczenie nie jesteśmy skazani przez całe życie. W niezawodny sposób można się z nim rozstać.

Kogo dotyka charczenie

Wbrew pozorom, chrapanie dotyka również panów, jak też dziewczyny. Większość kobiet nie przyznaje się do kłopotu. Jest to wywołane tym, że chrapanie traktowane jest za męską dolegliwość. Nie jest to regułą. Problem ów dotyka aż przeszło połowę dojrzałych obojga płci. Wynikami trudności potrafią być kłopoty z serduszkiem albo bóle głowy. Nieleczone chrapanie potrafi doprowadzić do rozwinięcia innej, ogromnie poważnej niedogodności – zespołu bezdechów śródsennych. Niejednokrotnie osoby decydowały się na zastosowanie środków farmakologicznych, które miały wspomóc łagodzenie chrapania. Kraków, także jak inne miasta w Polsce, ma bardzo wysoki procent jednostek chorujących na tę niedyspozycję. Nieraz chrapacze nie są świadomi, że przerywają spanie innym. Nie potrafią się do tego przyznać, a bliscy są bezustannie skazani na nocne mordęgi dźwiękowe. Jeśli już jednakże przekonaliśmy taką osobę, iż powinna poddać się leczeniu tej uciążliwej przypadłości, dobrze jest ją skierować na laserowe kurowanie pochrapywania. Kraków proponuje nam bogate życie nocne. Każdy jednak chce się kiedyś wyspać. Zróbmy, żeby sen nie był zakłócany przez kłopotliwe charczenie. Umiemy się go dobrze i nieboleśnie pozbyć. Wystarczą 3 zabiegi, aby leczenie przyniosło rezultat.

Powiedz chrapaniu dosyć

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, iż charczenie nie jest niczym wstydliwym oraz każdy może na nie cierpieć. Płeć w tym przypadku jest bez znaczenia. Istotne jest, aby jak najprędzej pozbyć się tej przypadłości, która potrafi mieć dla nas wyjątkowo przykre reperkusje.