Opublikowany w Rynek nieruchomości

Wybierz najlepsze śląskie miasto, w którym warto zamieszkać

Rozmyślasz nad kupnem mieszkania na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były bez wątpienia Katowice – centrum całego śląska. Katowice to bez wątpienia fantastyczna lokalizacja do osiedlenia się. Opłaca się niemniej rozpatrzyć także inne miejscowości. Niemal wszystkie miasta są bardzo dobrze skomunikowane, dzięki czemu masz możliwość zakupić dom po niższej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest dość dużo ciekawych lokalizacji. W naszym artykule przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z atrakcyjniejszych cenowo lokalizacji na Śląsku świetnie skomunikowana z Katowicami. Jest to także dobry wybór dla osób ceniących kulturę. Znajduje się tu m.in. Opera Śląska a także Śląski Teatr Tańca. Bytom jest także interesującym miastem pod względem konstrukcyjnym. Można tutaj odnaleźć bardzo dużo XIX wiecznych kamienic a także willi, które mimo, że w wielu przypadkach wymagają odnowienia, robią wrażenie. Żeby zobaczyć nieruchomości w Bytomiu na sprzedaż albo wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Tychy

Tychy przez wielu są uważane za jedno z lepszym rejonów do osiedlenia się na Śląsku. To miasto odrobinę oddalone od Katowic w porównaniu do innych miast, mimo tego w dalszym ciągu jest z nimi całkiem dobrze skomunikowane. Można tu odnaleźć sporo miejsc, w których można wypocząć w tym Jezioro Paprocańskie i Park zabytkowy przy ulicy Katowickiej (tzw. Park Browarniany). Na korzyść na pewno działa też stosunkowo niewielki poziom bezrobocia. Miasto stawia również na sport i inne atrakcje, dzięki czemu nie łatwo się tu nudzić. Rozważasz przeprowadzkę? Obejrzyj oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska znajduje się na Wyżynie Śląskiej w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ma długą historię, jaka wpłynęła na obecny wygląd miasta. Miasto ma do zaoferowania dużo zajmujących zabytków w tym m.in.:
– Kościół Matki Boskiej Różańcowej (1890)
– Kościół pw. św. Pawła Apostoła (1912)
– Kościół pw. św. Michała Archanioła (1894-1895, rozbudowa 1911-1912)
Pod względem kultury jesteśmy w stanie również znaleźć interesujące propozycje w tym. między innymi Centrum Handlowe Plaza, Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Ruda Śląska to kolejne miasto z dobrymi cenami mieszkań, w jakich warto rozważyć zakupienie nieruchomości. Oprócz lokali w starym budownictwie można tutaj znaleźć także ciekawe oferty w nowym budownictwie. Żeby sprawdzić, aktualne oferty sprzedaży i wynajmu w Rudzie Śląskiej odwiedź biuro RE/MAX Gold.

Dowiedz się więcej o śląsku na https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%85sk