Opublikowany w Porady

Pranie – segregowanie i co jeszcze?

Pranie choć sprawia wrażenie być czynnością nadzwyczaj nieskomplikowaną, wielu osobom może stwarzać duży kłopot. Pionierskie sprzęty piorące mają programy przedstawione w niezwykle przyjazny sposób, jednakże, co jeśli nasza pralka nie posiada tego typu udoskonaleń? Oto trochę zaleceń, które warto wziąć pod uwagę!

1. Posegregowanie prania

Ważne, żeby nie wrzucać wszystkich ciuchów za jednym razem do pralki. Segregujemy ciuchy po kolorach jak też tkaninach, z jakich są uszyte. Jeżeli chodzi o kolory to pranie należy posortować na białe, czarne a także kolorowe. Należyta selekcja kolorów umożliwi uniknięcie zafarbowania ciuchów. Nie każdy materiał toleruje taką samą temperaturę. Najlepiej studiować metki, jaka temperatura prania jest polecana przez producenta. W odmiennej temperaturze będziemy prać jeans, jedwab czy akryl.

2. Czytaj metki!

Jak już poprzednio pisaliśmy dobrze jest zerknąc na rekomendacje tyczące się prania zamieszczane na . Dzięki nim będziemy posiadali informacje nie wyłącznie, jaka jest właściwa temperatura prania, ale także czy w ogóle powinniśmy prać oraz prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej temperatury. Delikatne tkaniny pierzemy w niskich temperaturach. Ciężkie plamy w wysokich. Również ciemne pranie należy prać w niższych temperaturach, przez co nie stracą tak prędko swojego koloru.

4. Wybór specyfiku do prania

Czarne, jasne albo kolorowe? W zależności od tego, jakie planujesz robić pranie, wybierz stosowny środek. Dostępnych jest mnóstwo produktów – proszki, kapsułki jak również płyny. Pamiętaj, by preparat był dopasowany do koloru prania! Dodatkowo trzeba też użyć płynu do płukania, który nada praniu świeży zapach. Możesz także dodać do prania profesjonalne chusteczki, które mają za zadanie wyławiać pigmenty, jakie w razie czego mogły by pofarbować pozostałe ciuchy.

5. Włączamy pranie

Posegregowane ubrania warto umieścić w bębnie pralki, dodać środki do prania, wyselekcjonować stosowny program, zamknąć drzwi od pralki i ją uruchomić. Prawda, że niezwykle proste?