Opublikowany w Lifestyle

W jaki sposób dbać o włosy

Fryzura to wizytówka dowolnej kobiety. Dbanie o nie częstokroć czyni problemy. Nagminnie wystawiamy je na nieodpowiednie warunki chociażby regularnie osyszając suszarką bądź prostując. Włosy szczegołnie prosto jest uszkodzić, o wiele ciężej odbudować.

Mycie włosów

Naprawdę zniszczone włosy potrzebują zwykle długotrwałych kuracji, które wielokrotnie są też kosztowne. Podwaliną pielęgnacji jest oczyszczenie włosów. Powinniśmy kupować szampony naturalne, bez parabenów jak również, takie dostosowane do naszego gatunku włosów. Co ważne, przed umyciem należy też nie zapomnieć o solidnym rozczesaniu włosów. Włosy trzeba traktować w wyjątkowo delikatny sposób.

Odżywianie

włosy - jak o nie dbaćKolejnym etapem w zwykłej pielęgnacji włosów powinno być ich odżywianie. Bazowe kosmetyki, które kupimy w drogerii to produkty do zmywania jak też bez spłukiwania. Dla włosów delikatnych zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będą produkty, które po nałożeniu powinno się spłukać. Odżywkę, podobnie jak szampon należy dostosować do typu włosów, aby zbytnio ich nie obciążała.

Odnowa

Znaleźć można ogrom sposobów odbudowy włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego rodzaju olejków. Coraz popularniejszy jest jamajski olej rycynowy, jaki posiada korzystniejsze właściwości od standardowego olejku. Przy kuracji olejkami trzeba w szczególności pamiętać o regularności, dzięki której możemy uzyskać pożądane .

Więcej o oleju rycynowym i jego wspaniałych właściwościach znajdziesz na https://pl.wikipedia.org/wiki/Olej_rycynowy