Opublikowany w Wiadomości

Wady i zalety sufitów podwieszanych i napinanych

Sufity napinane w tej chwili to powiew świeżości w branży wykańczania wnętrz. Jest to dobra alternatywa dla sufitów podwieszanych, wytwarzanych z karton – gipsu. Będąc szczerym oba typy sufitów mają swe minusy a także zalety. Sufit podwieszany pozwala utrzymać kompletnie płaską konstrukcję sufitu. Doskonale chowa wszystkie rysy jak i części instalacji gazowej. Pozwalają obniżyć wysokość pokoju.

Instalacja sufitu podwieszanego wiąże się jednakowoż z koniecznością przeprowadzenia prac na mokro. Na starcie konstruuje się specjalny stelaż, jaki za zadanie ma podtrzymywać płyty a w następnych krokach realizuje się montaż.Kończąc robotę trzeba wypełnić luki pomiędzy elementami. To świetny sposób na zmniejszenie głosów docierających na dół z pomieszczenia powyżej. Pechowo wstawianie sufitu podwieszanego łączy się z przymusem wywalenia wszelkich mebelków z pomieszczenia. W czasie wstawiania a także docinania płyt wyjątkowo mocno się bałagani. Od tego problemu wyzwolić nas może sufit napinany. Taki sufit to wiążąca się z większymi kosztami opcja zastępcza dla sufitów podwieszanych.

Zastosowanie sufitów napinany jest niezwykle szerokie, ma się możliwość uzyskać wiele możliwości aranżacyjnych. Gdy pomieszczenie jest niskie można pomyśleć o suficie napinanym z materiału imitującego lustrzane odbicie. To nie najgorszy pomysł na pozorne podniesienie niskiego lokalu. Z drugiej strony niesamowicie atrakcyjny efekt ma się możliwość uzyskać gdy zdecydujemy się na sufity napinane z innowacyjnym podświetleniem lampkami LED. Wielce korzystnie przedstawia się również sposobność wyprodukowania indywidualnego nadruku na tkaninę. W takim celu należy sięgnąć po fotografię czy ulubioną wizualizację. U producentów dostępne są też sufity napinane 3D. Dla indywidualnych Klientów nadal jest to za kosztowne rozwiązanie. Sufity 3d spotkać można raczej w klubach albo innego typu rozrywkowych punktach. Zamontowanie sufitu napinanego trwa jedynie chwilę. Podobnie jak przy suficie podwieszanym, tak i przy napinanym łatwo się da polepszyć wyciszenie lokalu. W ten sposób najmniejsze hałasy nie miały możliwości do nas trafiać.

Obecnie oferowane na rynku sufity napinane mogą posiadać preferowany przez Klienta kształt na przykład gwiazdy. Potrzeba tylko włączyć swoją wyobraźnię. Jak już mówiłem największym problemem sufitu napinanego jest ich wartość. Zaczyna się nawet około 150 zł za m kw..